Doradca finansowy – pomoc w odszukaniu kredytu

Nowoczesna propozycja kredytów zwłaszcza tych połączonych z większym kupnem np. nieruchomości jest na rynku olbrzymia. Przeciętny człowiek ma znaczny problem by rozeznać się w tym gąszczu przepisów i obwarowań oraz wybrać dla siebie jak w najwyższym stopniu przydatną propozycję. Skutkiem tego powstały biura doradztwa finansowego.

W takim biurze nie tylko dowiemy, w co inwestować, ale również, jaki kredyt będzie w opisującej nas sytuacji najlepszy. Co istotne pracobiorcy takiego biura są profesjonalnie przygotowywani do swoich zadań. W szerokiej ofercie biura pośrednictwa finansowego mają kilkadziesiąt banków oraz instytucji pieniężnych. To oni wybierają te w najwyższym stopniu korzystne oraz przedstawiają klientowi, a potem za niego uregulują wszystkie formalności.

Kontrahent jedynie musi podpisać umowę o pośrednictwo. I choć firmy takie pobierają prowizje to niemniej jednak komfort z ich korzystania jest olbrzymi. Przeciętny kontrahent nie musi obwiać się kruczków w umowie zapisanych małym drukiem, bo doradca kredytowy wyjaśni mu w przystępny sposób wszystkie defekty i walory przygotowywanych przez niego ofert. Jest to rozwiązanie komfortowe także dla tych ludzi, jakie choć znają się trochę na prawie i bankowości to jednak nie mając czasu na bieganie od placówki jednego banku do drugiego w celu szukania kredytu na jak najlepszych warunkach. Także oni niezmiernie z zapałem wybierają usługi doradcy finansowego.

Kiedy zamierzamy zakupić mieszkanie własnościowe do remontu należałoby wziąć kredyt hipoteczny z niewielkim zapasem. I zapas ten wykorzystamy na dokończenie bądź zrobienie kapitalnego remontu. Jeżeli nie weźmiemy kredytu z zapasem to remont zrobimy to z bieżących wydatków. Wobec tego warto wziąć większy kredyt by muc zrobić remont i wprowadzić się do oryginalnego mieszkania, wówczas odpadają nam wydatki czynszu, energii, wody itp. Doradcy finansowi będą odradzać nam większy kredyt, bo to większe koszty. Lecz gdy będziemy przymuszeni utrzymywać dwa mieszkania bądź też mieszkanie i dom to masz budżet ma okazję tego nie wytrzymać oraz wtenczas doradcy doradzą nam żebyśmy wzięli kredyt gotówkowy. Musimy także wiedzieć, że kredyt gotówkowy jest o wiele droższy od hipotecznego, bowiem jest rozłożony na znacznie mniej rat.

Dodaj komentarz