Gdzie wyszukiwać pomocy w znalezieniu pracy i rozwoju kariery zawodowej?

Pierwszy dzień w oryginalnej pracy może bez wątpliwości wiązać się ze stresem oraz niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na nowym stanowisku, w końcu czy prekursorska praca okaże się tą dobrą? Obawy są w stanie dotyczyć także współpracowników i szefostwa. W końcu przenigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie niepewności wywołują w nas niesłychanie nieraz mieszane uczucia.

Stres jest tym większy, im zdobyta przez nas praca w dużej mierze pasuje wszelkim, uzgodnionym przez nas warunkom zatrudnienia. No bo w ostateczności nie codziennie mamy możliwość zdobycia wytęsknionego angażu. Sposobów na pokonanie stres może być parę. W głównej mierze pamiętajmy o uśmiechu oraz korzystnym nastawieniu. Nie dajmy zaznajomić po sobie, iż panicznie boimy się przekroczyć próg własnej przyszłej firmy. W końcu pracują tam tacy sami ludzie jak my oraz oni też dawno temu zaczynali. Jeżeli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, warto wyjść z domu trochę wcześniej, zrobić sobie drobny spacer, pooddychać rześkim powietrzem lub wypić ziołową herbatę – to poleca pracownicy ze wschodu.

Wybitnie przydatne może okazać się także pozytywne myślenie. W końcu to tylko praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku niesłychanie w szeregu przypadków zmusza nas do wielomiesięcznego szukania pracy. Wielokrotnie można odnieść wrażenie, iż w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Niewątpliwie wiele zależy również od kwalifikacji. Tak czy inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Niemniej jednak faktem jest, iż wymarzona praca wiąże się przede wszystkim z układami. Ile to razy słuchamy historię osób, jakie pomimo ukończenia wyższych studiów, w dalszym ciągu pozostają bez zatrudnienia, a Tobie, którzy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dziś oszałamiającą karierę w wielu branżach? Nadeszły czasy, w których praca kojarzona jest w głównej mierze z przymusem i braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega jednak wątpliwości, iż wiele zależy również od szczęścia oraz umiejętności przekonywania. Właśnie dlatego także w wypadku rozmowy kwalifikacyjnej należałoby zadbać też o „oprawę wizualną”. Pamiętać należy o schludnym, luksusowym stroju oraz korzystnym nastawieniu. To naturalnie dzięki temu wymarzona praca stanie się niemało łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady oraz znajomości.

Dodaj komentarz