Idealny wizaż – dla wszystkich dam

Wizażysta jest to osoba, jaka zawodowo zajmuje się aranżacją twarzy. Należy przez to spostrzegać różnego rodzaju zabiegi upiększające – stosowanie maseczek, makijażu, pielęgnowanie włosów, brwi, rzęs, itp. Nader częstokroć wizażystę personifikuje się ze stylistą. Jest to jednakże poważny błąd. Wizażysta jest stylistą, ale zaledwie do pewnego momentu.

Stylista ponad aranżancji buzi, zajmuje się także globalnym wyglądem danej osoby – jego strojem, a nawet zachowaniem. Początków wizażu jest dozwolone doszukiwać się w starożytności. Już w starożytnym Egipcie, atrakcyjne było pośród kobiet i mężczyzn, strojne malowanie twarzy oraz aplikacja kosmetyków upiększających cerę. Największy rozkwit wizażu, zauważamy jednak od około 1920 roku. Nadszedł w takim razie potężny rozkwit modelingu. Twórcy nowiuteńkich kreacji, potrzebowali albowiem fachmanów, jacy scalili by dobrze make-up, z całym strojem modelki.

W współczesnych czasach z usług fachowych wizażystów korzystają nie zaledwie modelki na wybiegu, ale też normalne kobiety. Żeby stać się wizażystą powinno się w pierwszej kolejności ukończyć szkolenie makijaż permanentny. Nader praktyczne w tym zawodzie mogą wyrazić się też studia z kosmetologii. Z racji, że zawód ten jest jeszcze w Polsce nader mało znany, osiągnięcie doświadczenia zdoła się okazać surowym orzechem do zgryzienia.

Większa część ludzi uważa usługę wizażu za dobro luksusowe. Chociaż z roku na rok konsumentów salonów wizażu nadciąga, wciąż jest to na nieszczęście zawód niszowy. Nadzwyczaj ważne w tym zawodzie są też osobiste predyspozycje. Wszelki wizażysta musi posiadać wyrafinowany smak oraz przysłowiową żyłkę. Do tego przydatne są komunikatywność i bardzo istotna – cierpliwość. Jakże nierzadko zdarzają się bowiem marudne klientki, które chcą być imponujące w każdym calu. W zawodzie tym liczy się także wyobraźnia. Wizaż możemy z całą pewnością porównać do sztuki, w której decydującą funkcję odgrywa twarz kontrahenta. To na nią za wsparciem kosmetyków, przetacza się całe piękno wizażu i serce samego wizażysty. Dla specjalisty wszelki kontrahent, będzie konsumentem szczególnym.

Dodaj komentarz