Jak działa oraz kiedy skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z najbardziej znanych metod usuwania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Zazwyczaj jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Bazuje to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest także stosowany jako napełniacz w celu podniesienia ust.

W tej chwili coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie wymaga znieczulenia – sprawdź Botox Kraków. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego oraz sercowego, a także z chorobą mięśni. Będzie to zabieg chwilowy i trzeba go regularnie powtarzać. By nie posiadać żadnych skutków ubocznych, warto chodzić do świetnych gabinetów medycznych, w których zabieg pozostaje wykonany przez słusznego specjalistę.

Jest to jeden z zwykle użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w największym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć wypada pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany. Dzisiaj wybitnie kultowym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych i denerwujących zmarszczek mimicznych, aby cera na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox stosowany jest również w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego czy też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże delikatny charakter oraz są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz