Jak rosnąć zdrowsze, dłuższe i pełniejsze rzęsy przed i po przedłużeniu?

Kto nie chciałby gęstych i obszernych rzęs? Każdy tego chce! Dlatego przedłużanie rzęs to jeden z najgorętszych trendów w 2019 roku i bardzo uzależnia, jak mówi powiedzenie „raz wystrzelisz, nie możesz przestać”. Jednak nasi drodzy klienci powinni jak najlepiej wykorzystać trzepotanie bez opadu. Przedłużanie rzęs samo w sobie nie jest szkodliwe, a niektóre badania mówią, że mogą nawet chronić twoje naturalne rzęsy, o ile nie narażasz ich na jakiekolwiek potencjalnie szkodliwe nawyki.

Główny powód wypadania rzęs

Korzeń rzęs jest bardzo delikatny i rzęsy mogą łatwo łamać się z powodu naszych codziennych nawyków” – mówi dermatolog Jeannette Graf z Great Neck w stanie Nowy Jork. Oto kilka złych nawyków, które mogą uszkodzić rzęsę i jej mieszki włosowe.

1. Spanie z makijażem

Utrzymywanie makijażu nie tylko prowadzi do wyprysków, ale jest również główną przyczyną uszkodzeń rzęs. Czy wiesz, że resztki makijażu mogą zatkać pory na linii rzęs, jeśli nie oczyścisz ich odpowiednio? Gdy pory są zatkane, niemożność wchłonięcia potrzebnych składników odżywczych może sprawić, że rzęsy będą sztywne, suche i łamliwe.

Co robić: Delikatnie używaj chusteczek do makijażu lub profesjonalnego środka do demakijażu. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli poświęcasz dużo czasu na nakładanie makijażu, pamiętaj, aby poświęcić tę samą ilość czasu na jego usunięcie.

2. Pocieranie oczu

Zbyt energiczne pocieranie oczu może uszkodzić całe oko, w tym rzęsy.

Co robić: Bądź delikatny i uważny, gdy następnym razem będziesz mieć ochotę dotknąć oczu. zobacz ten portal

3. Ciepło

Jeśli chodzi o piękno, ciepło nie sprzyja Twojemu ciału, ponieważ może wysuszyć skórę i włosy, a także uszkodzić rzęsy. Co gorsza, ciepło może złamać Twoje naturalne rzęsy i trwale je uszkodzić.

Co robić: Lepiej więc rzuć, używając podgrzewanych lokówek lub suszarki do rozgrzania lokówek.

4. Podkręcanie rzęs po nałożeniu tuszu do rzęs:

Podkręcenie rzęs natychmiast sprawi, że będą wyglądały trzykrotnie dłużej, ale zawsze musisz je podkręcić przed rozciągnięciem tuszu. Jeśli widzisz wiele pasm utkniętych między zalotką, to dlatego, że nakładasz tusz do rzęs przed użyciem zalotki, uszkadzając łuski rzęs i powodując ich łamanie.

Co robić: Upewnij się, że zalotka ma miękką i gąbczastą podkładkę i nigdy nie podkręcaj po nałożeniu tuszu do rzęs.

5. Zrywanie sztucznych rzęs

Oderwanie ich przedwcześnie zerwie Twoje naturalne rzęsy lub, co gorsza, trwale uszkodzi skórki.Co robić: Upewnij się, że doradzasz swoim klientom, aby udali się do Ciebie jako profesjonalna rzęsistka, i tak najlepiej, aby umówili się na wizytę w celu usunięcia rzęs i pozostawili to ekspertowi.

Według nauki nasze rzęsy zwykle rosną zgodnie z regularnym wzorcem, który może trwać około trzech miesięcy i może minąć dwa miesiące, zanim wypadną.Oprócz wieku, każdy rodzaj uszkodzenia może również sprawić, że włosy staną się bardziej kruche, cieńsze i krótsze, gdy zarośnie. Jeśli zbyt mocno uszkodzisz mieszek włosowy, przestanie on produkować włosy. Związek między cyklem wzrostu rzęs a retencją. Najpierw poznajmy naturalny cykl wzrostu rzęs. Każda rzęsa ma cykl wzrostu, który obejmuje trzy fazy:

Anagen (faza aktywnego wzrostu)Jest to okres wzrostu każdej rzęsy, w którym 90% mieszków włosowych jest nadal przyłączonych do ukrwienia. W tej fazie rzęsy są w fazie aktywnego wzrostu i utrzymują się od 4 do 6 tygodni. Czas trwania anagenu wpływa na długość włosów, a każda rzęsa urośnie do określonej długości, a następnie zatrzyma się.

Katagen (faza przejścia)

W tym miejscu rzęsa przestaje rosnąć, a mieszek włosowy kurczy się (ta faza trwa około 2-3 tygodni). Włosy odrywają się od dopływu krwi, a mieszek włosowy obkurcza się. Jeśli w tej fazie rzęsa wypadnie lub zostanie wyrwana, nie odrośnie natychmiast, ponieważ mieszek włosowy musi zakończyć fazę katagenu, zanim będzie mógł przejść do następnej fazy.Faza telogenu (faza spoczynku). To najdłużej trwająca faza, trwająca 3-4 miesiące.

Jest to okres spoczynku przed wypadnięciem rzęs i wyrośnięciem na jej miejscu nowej.Rzęsy mogą przejść przez wszystkie trzy fazy w dowolnym momencie. Pełny cykl rzęs może trwać od 5 do 11 miesięcy. Utrata kilku rzęs w większość dni jest naturalna, nawet jeśli nie zauważasz ich wypadania.

Dodaj komentarz