Jak zorganizować udane uroczystości weselne?

W ten wyjątkowy dzień wszystko powinno wyglądać znakomicie. Istotną rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość i rodzaj uzależnione są od indywidualnych preferencji. Z reguły na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych barwach, uwydatniające magię wieczoru.

Dodatkowo mogą być udekorowane perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc większe składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje weselne. Polskie śluby to z reguły dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To zazwyczaj połączenie dekoracji tekturowej oraz szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Przystrojenie kościoła to przeważnie biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek. W pewnych momentach spotkać wolno również altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety i chcemy by florysta złożył ofertę.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im następnie, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Dawniej wesela odbywały się głównie w remizach i restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, bądź zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych potańcówkach okolicznościowych. Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają też catering i obsługę kelnerską. Najprawidłowiej wybierać sale klimatyzowane, jakie zagwarantują gościom porządne samopoczucie przez całą zabawę. Konieczne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie ma przylegających domków lub też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które w pewnych momentach można samodzielnie korygować.

Dodaj komentarz