Jakim sposobem wybrać skuteczną szczoteczkę do zębów?

Śliczny uśmiech to mrzonka każdego z nas. Jest oznaką zdrowia i powiada otoczeniu, iż dbamy o własne ciało. Aby zachować biały uśmiech niekoniecznie powinniśmy wydać fortunę w gabinecie dentystycznym. Czasem wystarczy dobra profilaktyka, czyli codzienna higiena jamy ustnej. Sojusznikiem w walce o zdrowe zęby na pewno są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszystkie resztki, a także osad, który pozostawiają herbata, kawa i papierosy zostają usunięte. Należałoby więc zainwestować w szczoteczkę elektryczną, aby uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeżeli jesteśmy członkami kilku osobowej rodziny tym znacznie bardziej inwestycja się zwróci.

Bowiem szczoteczki elektrycznej może używać parę osób. Wystarczy kupić dla każdego wymienną końcówkę – wypróbuj oclean.pl. Każdą wolno oznaczyć innym odcieniem krążka. To naturalnie dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni higieniczny i niezwykle sprawny sposób czyszczenia zębów. Podobnie jak w wypadku tradycyjnej szczoteczki wymienną końcówkę wyrzucamy oraz zdobywamy oryginalną po trzech miesiącach. Porady dentysty, co do wyboru rodzaju szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, jakie mają kłopoty nie tylko z samymi zębami, lecz też z dziąsłami, czy także noszące aparaty lub korony. Stomatolodzy coraz to bardziej faworyzują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast sztampowych. Czemu? Powodów jest kilka.

Najistotniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im szybciej, tym poprawniej dla naszych zębów. Drugim znaczącym czynnikiem są ruchy jakie wykonują elektryczne szczoteczki. Niezmiernie częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu stereotypową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy wykonujemy szczotkując jawnie przekłada się na stan uzębienia. Nazbyt mocne dociskanie włosia do przestrzeni zęba oraz niedobre ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł oraz osłabienia szkliwa, a w rezultacie próchnicy. Elektryczne szczoteczki usuwają to zagrożenie. Osiągalne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne wykonują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa oraz dziąseł. Co poniektórzy producenci w swojej ofercie mają też szczoteczki wykonujące ruchy pulsacyjne (do przodu oraz do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do powierzchni zębów i efektywniej rozluźnia płytkę nazębną.

Dodaj komentarz