Który typ ziół oraz nasion wybrać?

Zioła wolno zażywać w rozmaitej postaci. Najprostszą i przeważnie stosowaną odmianą takiego farmaceutyku jest napar ziołowy. Przyrządza się go podobnie jak stereotypową czarną herbatę, wskutek tego także potocznie nazywana się go herbatką ziołową. Trzeba tu przestrzegać zaleceń. Przeważnie jest to od 2 do 4 łyżeczek suszu na szklankę wrzątku. Herbatkę pozostawiamy pod przykryciem na blisko 15 minut, po czym odcedzamy. Napar tego typu przyrządzany jest zazwyczaj z ziół zawierających olejki eteryczne, jak np. melisa, mięta czy rumianek. Niektóre zioła żądają zimnej czy też chłodnej wody, by nie wydzielić nieprzydatnych substancji np. tłuszczy roślinnych. Dodatkową formą leków ziołowych jest odwar.

Otrzymuje się go przez pichcenie, z reguły kory oraz korzenia, od 10 do 30 minut. Niesłychanie skuteczne, choć nieczęsto wytwarzane, są wyciągi spirytusowe i nalewki. Zioła zalewa się alkoholem oraz pozostawia w zacienionym miejscu przez kilka tygodni – więcej na stronie konopie outdoor. W szeregu przypadków używane są maści i proszki ziołowe dostępne też w aptekach.

Do tego, zioła wolno przyjmować w postaci syropów, soków i powideł. Z uwagi na trudną kondycje służby zdrowia i gigantyczne ceny leków, leczenie konwencjonalne żąda dużej cierpliwości oraz pokaźnego portfela. W poszukiwaniu lepszych zarobków wielu lekarzy zawodowców wyjeżdżą za granicę.

Chwilowo ich liczba jest zanadto mała, w porównaniu z ilością chorych. Przeciętny pacjent czeka na wizytę u medyka profesjonalisty od 3 do nawet ponad 6 miesięcy. Wymusza to nieodzowność zasięgnięcia rady w gabinetach prywatnych, co na dodatek podnosi wydatki leczenia. Na wizytę dostać się jest coraz trudniej, a zakup leków to wydatek zanadto duży dla emerytów, rencistów, jak i pospolitego Polaka.

Farmaceuci ostrzegają, że pacjenci nabywają tylko medykamenty, których w istocie potrzebują, pomijając także ważne w trakcie leczenia suplementy. Wszystko to sprawia, że pacjenci zwracają się coraz bardziej w kierunku medycyny naturalnej. Dużą popularnością cieszą się zioła oraz lekarstwa wytwarzane na ich bazie. Ich zastosowanie ciągle rośnie. Zioła nie są już traktowane tylko jako przyprawy, czy też źródło olejków eterycznych. Stają się nieodzownym elementem medycyny.

Dodaj komentarz