Laptopy w biurze – kto ma obowiązek je naprawić?

Współcześnie w pracy są komputery. Wszyscy funkcjonują przy kompach, a jeśli nie wszyscy to większa część. Niedużo korporacji może pracować bez komputera. W sumie to pewnie, żadna firma nie dałaby rady bez kompa w współczesnych czasach. Pecety ujarzmiły świat. Myślą za nas, kalkulują, zapisują, rysują. Robią wszystko a my tylko przyciskamy należyte klawisze. Nie wiem czy to jest do końca stosowny pomysł by komputery zastępowały ludzi, bo tak czy siak jest przydatny jakiś operator wszelkiego typu urządzeń. Niemniej jednak wypada przyznać, że komputeryzacja dzisiejszego świata przysporzyła się do zwolnień. W wielu zakładach przemysłowych nie jest już wymagane tyle par rąk. To smutne, jakkolwiek Tobie ludzie właśnie to naturalnie dzięki swojemu komputerowi w domu i to naturalnie dzięki Internetowi mogą odnaleźć pracę lub poszukać jakiejś pracy przez Internet. Dla jednych komputery to zło nieodzowne, dla innych wybawienie. Kto ma rację?

Każdy po trochu, jakkolwiek prawda jest taka, że współczesne społeczeństwo nie byłoby w stanie żyć bez pecetów oraz Internetu, co uwidocznia https://abs-admin.pl/. Jeśli gra toczy się o Internet to nie miałby on siły przebicia gdyby nie komputery, które są idealnie dostosowane do stosowania Internetu. To naturalnie dzięki komputerom i Internetowi świat stał się ‚powszechną wioską’. To dzięki rozwojowi informatyki i techniki wszystko stało się niesamowicie dostępne. W związku z tym ludzie zaczęli wręcz nałogowo korzystać z tego, co jest dogodne.

Pomimo to ten nałóg nie jest jeszcze do końca zdefiniowany. Musimy po prostu pamiętać, że we wszystkim wypada mieć umiar również w czasie, jaki spędzamy przy komputerze. Komp nie ma obowiązek być substytutem życia, a niestety dla wielu osób jest czymś takim. Informatycy komponując wszelkiego rodzaju udogodnienia mieli raczej nadzieję, że ludzie będą korzystać ze wszystkiego do praktycznych rzeczy, zajęć. Jednakże w znacznej większości domów komputery są włączone na okrągło. Internautów zamiast spotkać się na kawie siedzą i stukają w klawiaturę. Jak to wpływa na następne pokolenia, które się temu przyglądają? Sądzę, że nie do końca poprawnie, albowiem takim kanonom daleko do ideału.

Dodaj komentarz