Na co zwrócić szczególną uwagę nabywając wózek oraz fotelik?

Narodziny dziecka to dla znacznej większości rodzicieli kolosalne szczęście. Długie chwile oczekiwania wynagrodzone pozostają szczęśliwym gaworzeniem maleństwa. Niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się zamaskować, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a w głównej mierze środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w związku z tym rodziciele wieloraczków mają pod tym względem mnóstwo trudniej. Na pewno czeka ich dużo wydatków powiązanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest zakup właściwych wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się jednakże obawiać, że będziemy mieli komplikacje z ich kupnem, ponieważ producenci tego rodzaju ekwipunków wychodzą naprzeciwko również familiom wielodzietnym.

Kiedyś rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niesłychanie niepraktyczne oraz niekomfortowe, bo na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. W dzisiejszych czasach produkowane są dobre wózki bliźniacze – sprawdź wózek recaro. Dzieci są w stanie być w nich usadzone obok siebie, lub jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje atuty i minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być w związku z tym mniej praktyczny jeśli mnóstwo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, ale dłuższy-nie możemy się wychylić, żeby zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które kochają posiadać wszystko na oku może być to drobna niedogodność. Są również wózki dla trojaczków oraz czworaczków, które w Polsce są mniej atrakcyjne, jednakowoż łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Trochę bardziej trudnym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, poprawnie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz