Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru elektrycznego?

Dla podróżnych odległość, jaką może pokonać rower elektryczny, jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze roweru na wycieczkę. Istnieją dwa kluczowe czynniki, które decydują o tym, jak daleko rower elektryczny będzie w stanie przejechać. Jednym z nich jest pojemność baterii. Drugim jest wydajność roweru.

Ładowanie odbywa się podobnie jak w przypadku telefonu komórkowego, poprzez podłączenie akumulatora do gniazdka elektrycznego, a pełne naładowanie uzyskuje się zazwyczaj w ciągu około 3 godzin.

Zapoznaj się z pełnym przewodnikiem na temat ładowania i działania różnych typów baterii dla każdego roweru.

Więc jak daleko można jechać bez ładowania?

Zazwyczaj bateria wystarcza na 30-70 mil na pełnym naładowaniu, ale jeśli dobrze zarządzasz swoją mocą, może wytrzymać dłużej.

Rodzaj terenu i wymaganej mocy będzie miał wpływ na żywotność baterii, dlatego ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem, gdy pokonujesz duże wzniesienia i nierówne drogi, gdzie potrzebujesz dużo wspomagania.

Niektóre rowery umożliwiają wybór różnych poziomów wspomagania, aby priorytetem była prędkość lub żywotność baterii, co może pomóc w zarządzaniu żywotnością baterii podczas dłuższych wycieczek.

ROWERY ELEKTRYCZNE UŁATWIAJĄ PEDAŁOWANIE.

Gdy pogoda się ociepla, a sezon rowerowy nabiera rozpędu, ciepłe temperatury mogą odebrać Ci energię podczas długich wycieczek.

A jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, wiesz, że dodatkowy wysiłek związany z pedałowaniem przez niektóre tereny i wzniesienia może być dość frustrujący, ale to wszystko się zmienia, ponieważ rowery elektryczne zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pedałowanie.

Większość rowerów elektrycznych jest wyposażona w przełącznik mocy, za pomocą którego można zmienić ustawienia z trybu „Eco” na „Turbo”, gdy potrzebujesz nieco więcej wspomagania lub po prostu złapać oddech podczas pokonywania stromych wzniesień.

TRYB PRZEPUSTNICY V WSPOMAGANIE PEDAŁOWANIA.

W większości rowerów z napędem elektrycznym do zasilania wykorzystuje się kombinację różnych metod. Zazwyczaj są one albo wspomagane pedałami, albo używają przepustnicy (gdzie silnik włącza się, aby pomóc Ci jechać szybciej).

Szukając roweru elektrycznego upewnij się, że wybierzesz ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli cierpisz na problemy z kolanami lub stopami i nie chcesz skupiać się na pedałowaniu, możesz wybrać rower z przepustnicą. Natomiast ci, którzy martwią się, że otrzymują zbyt dużą pomoc od roweru i nie są aktywni, mogą nadal pedałować tak jak na zwykłym rowerze i zachować wspomaganie na trudne tereny, gdzie jest ono potrzebne.

Czy rowery elektryczne są szybsze od zwykłych rowerów?

Rowery elektryczne zawsze widzą postęp technologiczny, szczególnie dzięki ukrytemu w nich silnikowi, który sprawia, że cały rower działa. Ale czy to oznacza, że są one szybsze od zwykłych rowerów?

Niekoniecznie, ponieważ rowery elektryczne są zazwyczaj ograniczone pod względem maksymalnej prędkości, z jaką mogą Cię wspomagać. Obecnie w Stanach Zjednoczonych wspomaganie umożliwia jazdę z prędkością do 32 km/h, a w większości krajów Europy do 25 km/h. Jednak zależy to od przepisów obowiązujących w danym kraju.

Zależy to jednak od przepisów obowiązujących w danym kraju, a także od klasy modelu, którego używasz.

Jak ciężkie są rowery elektryczne?

Wiele osób ma błędne przekonanie, że są one ciężkie. Nie jest to prawdą. W rzeczywistości, średnia waga roweru elektrycznego wynosi 20 kg. Silnik, bateria i materiał, z którego wykonana jest rama to najcięższe elementy.

Są one dość popularne wśród podróżników na długich trasach, którzy chcą przewozić cięższe ładunki, zazwyczaj na kemping lub gdy podróżują z rodziną i potrzebują dodatkowego sprzętu. W zależności od tego, co pakujesz, może zależeć od rodzaju roweru, którego potrzebujesz.

Jak długo wytrzymują rowery elektryczne?

Jedną z najlepszych cech rowerów elektrycznych jest to, że pozostają one użyteczne przez długi czas. Są bardzo trwałe i zbudowane tak, aby były bezpieczne. Jeśli są dobrze konserwowane, mogą służyć przez wiele lat.

Bez względu na to, jak drogie i zaawansowane technologicznie są rowery elektryczne, wciąż opierają się na głównym źródle zasilania – baterii. Jedynym sposobem, aby zapewnić, że bateria wytrzyma długie podróże, jest posiadanie niezawodnej ładowarki.

Kolejne pytanie, które zadaje wiele osób, brzmi: „Czy można jeździć na rowerze bez baterii”?

I owszem, można jeździć bez akumulatora, gdy straci on swój ładunek, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń silnika. Bateria jest tylko po to, aby w razie potrzeby wspomóc rowerzystę za pomocą pedałów lub przepustnicy.

Czy rowery elektryczne są bezpieczne?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, są bezpieczniejsze od zwykłych rowerów ze względu na to, jak zostały zaprojektowane.

Wykorzystują one rzędowy silnik elektryczny zasilany baterią, który zastępuje tradycyjne pedałowanie, co sprawia, że jazda na nich jest bardzo bezpieczna i daje jeszcze większą kontrolę.

Zobacz na https://como.org.uk/shared-mobility/shared-bikes/why/

Dodaj komentarz