Odkurzacze – oto dlaczego każde gospodarstwo domowe powinno je mieć

Weekendy spędzamy na sprzątaniu i porządkowaniu naszych domów. Brudne i zabałaganione domy mogą być pożywką dla zarazków i bakterii. Najbardziej dotknięte są osoby cierpiące na alergie na kurz i choroby, takie jak astma. Sprzątania domów jest wiele, a najłatwiej zrobić to w tradycyjny sposób, odkurzając i używając mokrej szmatki lub mopa podłogowego. Czyszczenie podłóg i innych płaskich powierzchni za pomocą mopa jest łatwe, ale nie można go używać do czyszczenia sof, łóżek, materacy i suwaków do okien. Odkurzacze sprawiają, że czyszczenie wszystkiego jest mniej pracochłonne.

Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Zalecamy dokładne zbadanie tematu przed zainwestowaniem w jeden. Ten artykuł mówi o odkurzaczach, ich zaletach i dlaczego każde gospodarstwo domowe powinno go mieć. Odkurzacze są nie tylko skuteczne w usuwaniu kurzu i pozbywaniu się alergenów, ale także są łatwe w obsłudze, oszczędzają czas i energię. Wyposażone są w silniki ssące i filtry do wciągania brudu i kurzu. Można je podzielić na odkurzacze ręczne, kanistry, pionowe i roboty.

Odkurzacze ręczne – małe i poręczne

Odkurzacze ręczne są kompaktowe i mogą być używane jedną ręką do wykonywania drobnych prac porządkowych. Są lekkie i łatwe do noszenia. Odkurzacze ręczne są dostarczane z przystawkami do usuwania kurzu z trudniejszych części mebli. Idealnie nadają się do czyszczenia zestawów sof, siedzeń samochodowych, kabin samochodowych i materacy, ale nie podłóg. Na rynku dostępne są również odkurzacze bezprzewodowe.

Odkurzacze kanistrów. Odkurzacze kanistrowe są dostępne w średnich i dużych rozmiarach. Mają silne ssanie w porównaniu do odkurzaczy ręcznych. Doskonale nadają się do gruntownego czyszczenia podłóg i mebli. Odkurzacze kanistrowe są wyposażone w port dmuchawy do wydmuchiwania drobnych zanieczyszczeń zebranych w kratkach okiennych i pod meblami.

Odkurzacze pionowe – wygoda

Odkurzacze pionowe są wydajne, lekkie i oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Mają silne ssanie, aby wyłapywać kurz i alergeny z dywanów i podłóg. Najlepsze w odkurzaczach pionowych jest to, że są łatwe w montażu i obsłudze. Niektóre z wysokiej klasy modeli odkurzaczy pionowych obsługują mop parowy, który pochłania brud z podłogi, a ciepło pary zabija szkodliwe bakterie i roztocza. W tym procesie dezynfekuje również podłogę.

Roboty odkurzające, Odkurzacze robotów mogą pracować w domu, aby utrzymać go w czystości. Mają wbudowane czujniki, kamery i lasery. Niektóre modele z najwyższej półki mogą nawet mapować Twój pokój, dzięki czemu możesz wybrać i ustawić je do czyszczenia określonego obszaru lub pokoju. Większość robotów odkurzających można kontrolować za pomocą telefonu, co oznacza, że można zaplanować cykle sprzątania z wygodnej kanapy.

Jakie są inne względy przy zakupie odkurzacza?

 

Przed wyborem odkurzacza należy wziąć pod uwagę inne rzeczy. Wysokowydajny odkurzacz, kanister lub odkurzacz pionowy, jest idealny do dokładnego sprzątania domu, podczas gdy odkurzacz ręczny lub robot jest idealny do regularnego sprzątania punktowego. Możesz również znaleźć zamienne odkurzacze. Na przykład niektóre pionowe odkurzacze można przekształcić w odkurzacze kanistrowe.

Spotykamy odkurzacze, które używają jednorazowych worków i pojemników. W workach jest więcej kurzu, ale jest kłopot z ich ciągłym sprawdzaniem i opróżnianiem. Worki te należy z czasem wymienić. Odkurzacze bezworkowe są lepszymi opcjami w porównaniu do workowych, ponieważ zapewniają niski poziom odprowadzania pyłu. Niektóre modele wykorzystują przezroczyste pojemniki do przechowywania, dzięki czemu dokładnie wiesz, kiedy je opróżnić. Te kosze są również łatwe w czyszczeniu, a ponieważ są trwałe. Mogą być używane przez dłuższy czas i jest wiele opcji do wyboru.

Zdecyduj się na odkurzacz przewodowy lub bezprzewodowy, zasilany bateryjnie. Odkurzacze przewodowe można po prostu podłączyć do gniazdka elektrycznego, podczas gdy kupując odkurzacz bezprzewodowy, może być konieczne sprawdzenie żywotności baterii. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta. Większość odkurzaczy obsługuje czyszczenie na sucho, ale są też takie, które potrafią czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro. Ta ostatnia ułatwia czyszczenie rozlanych płynów, a modele te wykorzystują wodoodporne pojemniki do zbierania płynów.

Co to jest filtr HEPA? Większość odkurzaczy jest wyposażona w filtry HEPA, znane również jako wysokowydajne filtry cząstek stałych. Filtry HEPA zbierają kurz i dezynfekują. Skutecznie zwalczają szkodliwe bakterie, roztocza i inne zanieczyszczenia. Niektóre odkurzacze posiadają zarówno filtr HEPA, jak i technologię dezynfekcji UV. Odkurzacze z filtrami HEPA warto rozważyć, jeśli ktoś w domu cierpi na astmę lub jeśli ma alergię na kurz. Filtry HEPA są zdejmowane i można je również czyścić wodą.

 

Jak proste jest korzystanie z odkurzaczy?

Przed zakupem odkurzacza miej jasny pomysł. Niektórzy z nas potrzebują go do czyszczenia sof, łóżek i dywanów, podczas gdy inni mogą potrzebować go do czyszczenia dywanów. W zależności od celu sprawdź wagę odkurzacza, aby upewnić się, że nie jest ciężki do przenoszenia i podnoszenia. Większość z tych odkurzaczy jest łatwa w użyciu.

Dostępne są proste tryby czyszczenia i elementy sterujące, które można dostosować do każdego zadania czyszczenia. Na przykład robotami odkurzającymi można sterować za pomocą smartfonów, dzięki czemu można po prostu wybrać obszary sprzątania, czasy i sterować trybami. Odkurzacze są kompaktowe i lekkie, dzięki czemu łatwo je przenosić w różne miejsca. Niektóre mają nawet kółka u podstawy, ułatwiające przemieszczanie. Pomimo imponującego zestawu akcesoriów, przystawki są bardzo łatwe w konfiguracji.

Więcej informacji na stronie http://www.elblag.net/artykuly/odkurzacz-bezprzewodowy-bosch-bbh216ria-gdzie-kupic-i-czy-warto,46035.htm

Dodaj komentarz