Opisy kamer termowizyjnych, przeznaczonych do mierzenia podwyższonej temperatury

Cechy kamer termowizyjnych, przeznaczonych do pomiarów gorączki podane są na stronie internetowej stacjonarne.pl. W rezultacie, osoby zainteresowane mają okazję doinformować się, co wpływa na jakość przeprowadzonych odczytów jak i niezawodność znalezienia osób z symptomami gorączki. Z pewnością należy skierować akcent na stosowną rozdzielczość detektora podczerwieni. Im jest ona większa, tym lepiej.

Równoważna różnica temperatur powinna być jak najwyższa, co pozwoli wykryć nawet minimalne wahania temperatury. Za każdym razem obiektyw kamery musi być przystosowany do uwarunkowań pomiaru. Teleskopowy zoom wyzanczony jest do pomiarów z dalszych dystansów, natomiast średni można wykorzystywać dla odczytów robionych wewnątrz obiektów. Należy także nakierować akcent na stosowne utrzymanie odległości w trakcie przeprowadzanych pomiarów. Muszą bowiem być zachowane proporcje wypełnienia obrazu termowizyjnego przez twarz osoby poddawanej badaniu.

W dodatku, zagwarantowane muszą zostać: odpowiednio przystosowane wskaźniki emisyjności, a także stabilne warunki pracy dla kamery. Znaczy to, że w otoczeniu nie może być zbyt dużych wahań temperaturowych. Kamery termowizyjne do wykrywania gorączki muszą być też do każdych odczytów odpowiednio przygotowane. Chodzi w tym przypadku o rozgrzanie czytnika przez przynajmniej kwadrans, zapewnienie stabilnego montowania ale też idealnego punktu kalibracji.

Warto wobec tego obeznać się z informacjami umieszczonymi na stronie tematycznej, aby dowiadywać się, jaki typ wybrać jak i w jaki sposób go obsługiwać, by dał doskonałe rezultaty. Nie da się ukryć, że nowocześnie zaprojektowany osprzęt medyczny do wykrywania gorączki jest niezbędny. Zwłaszcza, gdy może występować zagrożenie epidemią. Na witrynie są 4 najbardziej popularne zestawy: monitoring termowizyjny do wykrywania osób z gorączką ATM – T5, przemysłowa kamera termowizyjna z możliwymi do wymienienia obiektywami Pl45i, lekarska kamera termowizyjna Workswell MEDICAS oraz stacjonarna kamera termowizyjna XI400.

Dodaj komentarz