Organizujesz wakacje? Sprawdź propozycje biur oraz agroturystyki

Z roku na rok, jak podają dane redagowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby turystów zagranicznych odwiedzających skonstruowany przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu podróżników z wielu krajów nasza ojczyzną, która przez całe lata dotychczasowego ustroju socjalistycznego była w pewnym szczeblu zamknięta przed luźnym zwiedzaniem przez wędrowców.

Zagraniczni przybysze zwiedzają różne zakątki naszego kraju, kierowani różną motywacją, jednak są miejsca, gdzie zwłaszcza wielu podróżników co roku przybywa. Do takich miejsca na pierwszym miejscu można zakwalifikować stolice Małopolski – Kraków, gdzie liczba wędrowców przybywających w ciągu roku dawno już przekroczyła milion.

Turyści zafascynowani są starym miastem, ilością kościołów oraz ślicznymi kamieniczkami. Niezwykle wielu również podróżników, głównie z Niemiec, odwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz to więcej hoteli, portów jachtowych, oferujących usługi na najwyższym europejskim poziomie, z pozostałej gwarantującym niezapomniane wrażenia w przepiekanych krajobrazach. W miarę bogacenia się indywidualnych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz znacznie więcej pieniędzy wydają na wojaże turystyczne, spędzanie urlopów poza granicami swojego kraju, dopiero ujawniający się od pewnego czasu zastój gospodarczy w wielu rozwiniętych państwach świata spowodował nieco zahamowanie wojaży turystycznych.

Niezwykle popularna od kilkunastu lat jest tak oznaczana turystyka tematyczna – dla miłośników tego typu turystyki kryzys nie jest czynnikiem osłabiającym nasilenie wyjazdów – przetestuj http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być typ turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, miłośnicy odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości pieniężnych, kolejnych szlaków obejmujących takie zamki. Bardzo legendarne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków położonych w południowej Anglii czy też też szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju również istnieją tego typu szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, nieraz nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego typy budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Dodaj komentarz