Papierosy – jak to się zaczęło?

Palenie papierosów to niezwykle powszechne zjawisko, które to smutne obserwuje się coraz to częściej nie tylko pośród ludzi dojrzałych czy starszych, niemniej jednak niestety wśród ludzi młodych oraz co najgorsze – coraz młodszych. Rozpoczynanie palenia dla każdego wydaje się jedynie przygodą, jedynie próbą, by ujrzeć jak to smakuje oraz że jest to rzeczywiście obrzydliwe, niezdrowe i szkodliwe. To przykre z doświadczenia wiemy, że człowiek jest w stanie przyzwyczaić się niemal do wszystkiego, zatem nie ma on pokaźniejszych kłopotów też z papierosami. Są ludzie o silnej woli oraz silnym organizmie ludzkim, którzy naturalnie nie wpadną w nałóg, potrafią się kontrolować i zauważą, iż coś się dzieje niedobrego w porę. Niestety większość z nas nie ma takiej silnej woli oraz papierosy potrafią zawładnąć nimi wybitnie błyskawicznie, powodując szkodliwe działanie na ich zdrowie a też portfel, albowiem nie należy to do tanich „przyjemności”.

Każdy inauguruje palenie niemal tak samo, pod namową kogoś, chce tylko spróbować, jakkolwiek przyzwoicie jest się zastanowić, albowiem nie ma co igrać z ogniem. Wobec tego my polecamy zdrową alternatywę – tanie epapierosy. Zdrowie jest jednym z perfekcyjnych darów, jakie zostały nam oferowane, ale nie jest ono wiecznie, wobec tego o zdrowie powinniśmy dbać przede wszystkim. To przykre mimo intensywnych prób różnorodnych korporacji czy reklam, kampanii społecznych, dbanie o zdrowie w żadnym wypadku dużo się nie powiększyło, bowiem ludzie nie przywiązują wagi do czegoś, co mają.

Docenia się coś, a w tym też zdrowie, które dopiero kiedy się straci, wydaje się posiadać jakąkolwiek wartość. To smutne takie myślenie czy nawet nie myślenie, albowiem tutaj myślenia wprost brak, takie nastawienie jest z reguły obserwowane, a jedyna postać, jaką najczęściej można winić za późniejsze ewentualne trudności jakie pojawiają się na drodze zdrowia, to nasza jednostka. To zwykle my jesteśmy winni temu, iż jakieś przeszkody napotykane są przez nasze zdrowie, bo nie zdajemy sobie sprawy czy też najzwyczajniej w świecie nie chcemy sobie zdawać sprawy, iż działamy na jego szkodę. Zdrowie powinno być dla nas najistotniejsze, ale niestety nie jest i niewiele wskazuje na to, żeby w przyszłości coś miało się zmienić na lepsze…

Dodaj komentarz