Projekt gabinetu stomatologicznego – co jest istotne?

Planując gabinet dentystyczny powinno się starać przede wszystkim o zachowanie jego ergonomiczności. Stylowość i elegancja są mniej istotne. Gabinet stomatologiczny jest jakkolwiek miejscem pracy – skutkiem tego już dziś przetestuj aranżacje gabinetu stomatologicznego. Znajdujące się w nim miejsce oraz ich rozmieszczenie muszą gwarantować optymalną i wygodną pracę. Nie może być mowy o tym, żeby stolik z drukarką stał w drugim końcu pokoju, bo w jego miejscu stoi luksusowy barek. Ergonomiczność jest najważniejsza. W tym celu trzeba zadbać o harmonijne doświetlenie biurka. Błędem jest stawianie go w taki sposób, iż okno znajduje się bezpośrednio przed czy też za użytkownikiem. Figury leworęczne muszą mieć okno po prawej stronie a praworęczne po lewej. Wiele osób obok biurka stawia poboczny kontener na papiery bądź, tak zwany, pomocnik. Są to meble, które służą do przechowywania dokumentów.

Pomocnik ma prawo również służyć jako miejsce, w jakim stawia się drukarkę, faks, czy inne urządzenie multimedialne. Za biurkiem muszą znajdować się szafy, w jakich trzyma się na ogół wymagane rzeczy. Ma okazję to być biblioteczka z książkami lub regał na segregatory w zależności od pragnień. Ergonomiczność gwarantuje też dobre oświetlenie. Lampa biurkowa powinna być wyekwipowana w możliwość regulacji wysokości i kąta padania światła. Prócz tego potrzebne jest oświetlenie sufitowe. Gabinet, w jakim przyjmuje się gości musi być umeblowany z myślą o tym. Niezbędny jest stolik, na którym postawić będzie można kawę.

Jeśli pragniemy serwować alkohol potrzebny jest barek. Fotele, czy krzesła, które ustawione są obok stolika powinny być tego samego modelu. Jeśli posadzimy gościa na krześle, a sami rozsiądziemy się w gigantycznym fotelu okażemy mu w ten sposób jego niższość. Wolno ten zabieg wykorzystywać w stosunku do podwładnych, ale nie wspólników, czy klientów. Prócz takiego kącika należałoby postawić gdzieś także niewielką kanapę. Powinna ona dawać możliwość rozprostowania pleców oraz chwilowej drzemki. Koło takiej kanapy wolno też postawić niewielki stolik, przy którym usiądziemy z kawą lub drugim śniadaniem.

Dodaj komentarz