Rzeczy dla czworonoga do domu – legowiska oraz zabawki

Ażeby mieszkanie pod jednym dachem z psem nie przysparzało kłopotów i było samą przyjemnością wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad. Większość ras jest bardzo pojętna oraz z rozkoszą słucha poleceń, respektuje też wszystkie narzucone nakazy. Pies powinien jeść tylko z zakupionych z myślą o nim misek, które stoją cały czas w jednym, określonym miejscu.

Domowe oprzyrządowania i obuwie da się ocalić przed pogryzieniem, jeżeli zaopatrzy się pupila w kilka zabawek oraz gryzaków. Jest to ważne przede wszystkim wówczas, gdy jest się dumnym właścicielem psiaka, jakiemu wyżynają się zęby. By zachować spokój w domu i ustanowić jasne reguły postępowania pies ma okazję spać na dostosowanym do jego potrzeb legowisku bądź w kojcu.

Wyprawa do punktu sprzedaży z akcesoriami dla zwierzaków pozwoli dobrać doskonałe posłanie dla czworonoga w każdym rozmiarze. Legowiska wykonane są z reguły z miękkich materiałów, odpornych na zabrudzenia i łatwych do czyszczenia. Są modele otoczone ogromnym, miękkim obramowaniem z wyciętym wejściem ułatwiającym korzystanie z niego.

Obszerne rasy muszą zadowolić się płaskimi legowiskami, na jakich będą zdołały wygodnie się wyciągnąć – wypróbuj też naturalne gryzaki dla psa. Dla malutkich piesków solidnym wyborem będzie posłanie w kształcie niewielkiej budy. Wychodząc na spacer do parku albo pobliskiego lasu wielokrotnie wolno natknąć się na czworonoga, jaki jak szalony biega za piłka rzucaną mu przez właściciela. To kultowa i pożyteczna forma zabawy z ulubieńcem.

Uczy zwierzaka posługi, troszczy się o zachowanie przez niego prawidłowej wagi i kondycji oraz pozwala na trwałe uformowanie relacji z opiekunem. Wybierając miejsce do szaleństw z czworonogiem właściciel ma obowiązek zwrócić szczególną uwagę na parę rzeczy. Jedną z nich jest wybór terenu. Pofałdowana, pełna dziur łąka może być przyczyną poważnego nieszczęścia, kiedy biegnącemu z dużą prędkością psu wpadnie w nią łapa.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, by zabawa z ulubieńcem nie przeszkadzała korzystającym z parku innym spacerowiczom. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy w pobliżu są dzieci, bo mogą one przeszkadzać w zabawie. Chcąc wykorzystać chwile spaceru na prosta tresurę, warto zapakować do plecaka trochę wody dla ulubieńca i garść przysmaków, sprzyjających za nagrodę w razie poprawnego wykonywania poleceń. Wybór piłki, za jaką będzie gonił pies, też jest istotny. Powinna być ona miękka, lekka oraz dość ogromnych rozmiarów. Zabezpieczy to zwierzaka przed połknięciem niewielkiego przedmiotu, zezwoli zarazem na luźne aportowanie rzucanej zabawki.

Dodaj komentarz