Sen – jaką pościel zakupić, żeby spać zdrowo?

W ogólności rzecz pobierając wełna posiada dwie główne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera nazbyt do ciała śpiącej figury, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel delikatna to także wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Na domiar tego po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to ważna funkcja jakiegokolwiek pokoje. Niewielu z nas jednakże zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu i jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, że nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić stworzony przez nas sen w symptomatyczny sposób. Pomocnym atutem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie zezwala, aby pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się wspaniałym rozwiązaniem dla alergików, gdyż zabija wszystkie bakterie i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne i problemy związane z układem oddechowym. Zapobiega sporej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków oraz drobnoustrojów. Tu silk.pl niweluje też destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, eliminuje nadpobudliwość nerwową, a również wzmacnia odporność organizmu. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające przeważnie do istotnych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny po największej części za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm ludzki.

Dodaj komentarz