Skoki spadochronowe i szkolenia AFF – tandem czy solo?

Pełnia szkolenia nie bazuje na samym skakaniu, nie jest tutaj przekazywana wyłącznie wiedza użyteczna. Szkolenie obejmuje sporo torii, na jakiej oparte są skoki spadochronowe – sprawdź SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Wszystkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a również 4 tysięcy metrów nad poziomem morza, z jakiej realizowane są skoki z samolotu. Spadochron, jaki jest tutaj używany nosi nazwę fruwające skrzydło, a oznacza to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z samolotu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego asekuracja od samego początku jest niezwykle znacząca. Z reguły czas samowładczego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Całe szkolenie AFF obejmuje siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już zabezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy tak właściwie dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już jedynie jeden instruktor.

Wszelkie czynności ze witryny trenerów są wykonywane niesłychanie cierpliwie, z najogromniejszą dbałością o bezpieczeństwo ucznia oraz porządne przygotowanie. Opłata kursu kontrolowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, jaki go prowadzi, około parę tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże gwarantuje zarówno kurs praktyczny, jak oraz teoretyczny, w których to zawarte jest również dogłębne zapoznanie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Bardzo znaczącą częścią jest także dogłębne uzasadnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, które otwierają zapasowy spadochron, jakiego system koordynacji nazywany jest Cypres i umożliwia on zupełną kontrolę parametrów lotu skoczka i otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym czasie w przypadku, kiedy najważniejszy spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie wyłącznie ogromna przyjemność, jednak też kolosalna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia też dogłębnie technologię lądowania na czaszy spadochronu, a również całego lotu, co jest niezwykle istotne dla osób innowacyjnych, jak i tych, jakie pragną kontynuować w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz