Świeże kwiaty i kokardy we włosach – jak odmłodzić się przez fryzurę?

Lato to czas szaleństw, przede wszystkim w modzie i jak najbardziej we włosach. W końcu nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, która kusi barwami, wywołuje, iż mamy więcej odwagi na eksperymenty. Właśnie dlatego także jeśli nawet do tej pory nie należałyśmy w żadnym razie do zwolenniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać i pobawić prywatną fantazją.

Współczesna oferta daje tak kolosalny wachlarz wyboru, iż mamy naprawdę gigantyczne pole do popisu. Małe i kolosalne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia idealna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od kilku sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta nowatorska, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie i na głowie.

Dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a później ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie prosta opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, ale też z gadżetem, który jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na parę sezonów robi furorę, w rozmaitych wcieleniach, więcej o tym na domenie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki.

Od czasu do czasu spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy czy też samochodu, nieraz w formie spinki, jeszcze innym wspólnie bezpośrednio na ubraniu. Również fryzjerzy sięgają po nią z zapałem, z tym, że jest ona o wiele mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z starożytnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw i inwencją. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak oraz wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim hitem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak wykonać ją sobie osobiście, można też sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów i już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Malutka rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.

Dodaj komentarz