Terapia i lekarstwa antydepresyjne – najpierw odwiedź psychologa

Jest dużo form terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podwalinach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje znaleźć głębokie korzenie przyczyn chandry. Jej celem jest rozłożenie długo trwających kłopotów z przeszłości, z jakimi nie czujemy się związani. Wskutek tego nie wolno od niej oczekiwać rychłej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów kuracji długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, ze nasze komplikacje wywodzą się z przeszłości. Kłopotom tym nie potrafimy zaprzeczyć oraz cały czas pozostają one w naszej klarownej świadomości.

Nasilają się one głównie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Zamiarem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje komplikacje. Chory, jaki rozważa taki rodzaj terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim medykiem. Jest wiele osób zajmujących się taką terapia, lecz niektóre z nich mają bardzo małe doświadczenie, wskutek tego także swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Leki przyjmowane zgodnie z zaleceniem lekarza mogą przynieść miarodajną poprawę już po dwóch tygodniach użytkowania – tu pomoże psychoterapia Legnica.

Najczęściej jednakże potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Sporo osób zażywając leki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Działają tylko na osoby z chandrą oraz nie wywołują uczucia euforii lub odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno nabyć wszystkie leki odurzające, jednak nie można dostać tutaj leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie i nagłe zaprzestanie ich przyjmowania ma prawo spowodować wymyślne uczucie. Nie jest to niemniej jednak objaw uzależnienia. Oznacza wyłącznie zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji stopniowe pomniejszanie dawki leku, przed całkowitym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Specyfiki depresyjne pomagają w podwyższeniu pułapu neuroprzekaźników a to powoduje poprawę ułomnego samopoczucia, oraz intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz