Ukraina jako turystyczny cel

Coraz częściej turyści wybierają jako cel swojej wyprawy Ukrainę. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to kraj wyjątkowo interesujący. To nie tylko wspaniała przyroda, bogactwo różnorodnych form przyrodniczych, ale także wiele interesujących zabytków oraz wspaniałe warunki do wypoczynku. Jeśli dodać do tego ciągle umiarkowane ceny, to rzeczywiście Ukraina jako kierunek turystyczny jest godna polecenia.

Co warto zobaczyć na Ukrainie? Polaków, szczególnie potomków osób, które zostały przesiedlone z Kresów Wschodnich, na pewno zainteresują tereny Zachodniej Ukrainy. Zwiedzanie warto rozpocząć od Lwowa, wyjątkowego miasta, które wciąż wielu jawi się jako utracona ojczyzna. Rzeczywiście, śladów polskości we Lwowie jest bardzo dużo, choć obecne władze próbują je nieco ukryć. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Cmentarz Łyczakowski, gdzie zostało pochowanych wielu wybitnych Polaków. Częścią tej nekropolii jest Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie leżą młodzi i bardzo młodzi ludzie, którzy po I wojnie światowej walczyli o polskość Lwowa. Lwów to także przepiękny, zabytkowy rynek oraz wspaniałe przykłady secesji. W wielu miejscach zachował się klimat czasów cesarza Franciszka Józefa oraz miedzywojnia. Wystarczy wejść do jednej z licznych kawiarni, by poczuć, jak czas się cofa o 100 i więcej lat.

Ale wycieczki na Ukrainę to nie tylko Lwów. Warto zwiedzić tzw. Złotą Podkowę, czyli cztery wspaniałe zamki – Złoczów, Podhorce, Olesko i Żółkiew. Ściśle powiązane z historią Polski są wciąż niesamowitymi obiektami, choć stan niektórych jest opłakany. Zamków, twierdz, zameczków czy pałacy na Ukrainie spotkać można mnóstwo. Niestety, większość jest w złym stanie i na razie nie zanosi się na ich odrestaurowanie. Ciekawą opcją jest wycieczki śladami bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii. Podroż do Kamieńca Podolskiego, Chocimia, Zbaraża i wielu innych miejscowości pozostawia niezatarte wrażenie.

Oprócz zwiedzania na Ukrainie można tez świetnie wypocząć. Kuszą ciepłe wybrzeża Morza Czarnego oraz przepiękne góry. Te ostatnie są coraz popularniejsze wśród narciarzy, którzy znaleźli tam piękne tereny do uprawiania narciarstwa.

PTT Chortycia http://www.kresy.com/ – Biuro podróży z Przemyśla.

Dodaj komentarz