W jaki sposób wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Ciąża jest naturalnym czasem każdej kobiet w zależności od planów i predyspozycji kobiet oraz ich stylu życia zależy, w jakim wieku dama decyduje się na posiadanie potomka. Powinniśmy jednakże pamiętać, iż nie należy odkładać dziecka na bardzo spóźniony wiek, im jesteśmy starsze, tym większe jest niebezpieczeństwo zagrożenia ciąży i powikłań przy porodzie, czy defektów wrodzonych u potomka. Wyczekiwana ciąża jest pięknym okresem życiu damy, czuje ona jak pod jej sercem rozwija się jej potomek.

W zawiązku z okresem ciąży kobiecie przysługuje dużo praw i niestety też obowiązków, niekiedy bardzo przyjemnych. Dbanie o siebie oraz dziecko w okresie ciąży jest niezwykle ślicznym i indywidualnym przeżyciem każdej przyszłej matki. Każda dama indywidualnie akceptuje oraz przeżywa te piękne miesiące swojego życia, w pewnych sytuacjach odczuwamy pokaźniejsze dokuczliwości niemniej jednak nagroda, jaka jest nowo narodzone dziecko, rekompensuje wszelkie nieprzyjemności powiązane z ciążą i porodem. Kobiety w ciąży powinny wszystkie inne lekarstwa niż zalecone przez lekarza prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie przyjmować ich bez ówczesnej konsultacji z ginekologiem położnikiem, zwłaszcza na początku ciąży. Badanie USG bazuje na obserwacji płodu i określeniu jego parametrów i prawidłowości rozwoju płodu – usg ciąży 3D Poznań. Badanie USG przeprowadzane w 12 tygodniu ciąży ma na celu sprawdzenia czy zarodek odpowiednio się usadowiło raz przejrzenia cykliczności wagi i wzrostu do okresu ciąży.

Kolejne badanie podczas standardowej oraz prawidłowej ciąży przeprowadza się w 22 tygodniu ciąży, żeby obejrzeć poszczególne narządy m.in. serce dziecka, wtenczas można też próbować określić płeć dziecka. Następne i niejednokrotnie już ostatnie USG wykonywane jest po 30 tygodniu ciąży, dzięki niemu możemy określić wagę i ułożenia maluszka w trakcie porodu. Jeżeli położenie maluszka jest nieprawidłowe czy też waga jest zbyt duża, lekarz przygotowuje pacjentkę do porodu przez cesarskie cięcie. Jeśli zdecydowałyśmy się na ciąże po 35 roku życia, należy przeprowadzić badania prenatalne pozwalające na wczesne wykrycie wad i ich leczenie.

Dodaj komentarz