Zadbaj o zdrowie – sprawdź naturalne preparaty

To chyba jeden z najpopularniejszych ostatnio wspomagaczy diety. W reklamach telewizyjnych przeważnie panuje jako poskramiacz wzdęć oraz uczucia ciężkości, jakiego każdy z nas nieraz doświadcza. Prawdą jest jednak, iż plusy błonnika rzeczywiście są nie do przecenienia. Nie tylko polepsza on albowiem procesy odchudzania, jednak także oczyszcza skonstruowany przez nas organizm z toksyn oraz innych negatywnie oddziałujących na nas elementów. Błonnik to także bezprzykładny tak skutecznie działający składnik wspomagający pracę jelit oraz zapobiegający wchłanianiu się wrogich szczegółów do organizmu.

Kluczowym źródłem błonnika są produkty pochodzenia roślinnego, warzywa oraz owoce. Przynależą do nich w szczególności bób oraz groszek, wiśnie i porzeczki. Odszukamy go także w produktach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brak go też w jajach czy rybach. Najbardziej skondensowany zasób błonnika wolno jednak odszukać w wspomagaczach takich jak aceites esenciales. Zawierają go o wiele więcej niż codzienne pokarmy. Zalecana dawka to około trzydziestu pięciu gramów dziennie, chociaż przeciętnie spożywamy go wyłącznie około dziesięciu gramów. Newralgicznym działaniem, za jakie tak doceniamy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, że skonstruowany przez nas apetyt staje się mniejszy oraz mniej go czujemy. Co więcej, wspomaga on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza prędsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się także do obniżenia poziomu cholesterolu, znajdując oraz usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Suplementy z błonnikiem są przeznaczone dla ludzi, jakie chciałyby wzbogacić własną dietę oraz takich, jakie prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających żadnego sportu. Oczywiście sam wspomagacz diety nie zastąpi aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, lecz jest najskuteczniejszym sposobem na dostarczenie zalecanej dawki błonnika, w następstwie tego najprzyzwoiciej połączyć przyjmowanie go w takiej streszczonej formie razem z ruchem i zdrowym stylem swojego życia.

Dodaj komentarz