Zagwozdki z prawem – wsparcie adwokata

Prawo jest po to, by nam służyć. I nie istotne czy są to jakieś priorytety, uprawnienia lub ewentualnie także zakazy i nakazy. Wszelkie przepisy mają za zadanie inaugurować ład i ład utrzymywać. Życie wedle zasad prawnych jest może mniej swobodne, lecz bardziej pewne, zwłaszcza jeżeli narzucone reguły gry są jasne i klarowne. To kłopotliwe, nie zawsze tak jest oraz naszą winą nie są lenistwo czy też niechęć. Przepisów ustawodawczych jest tak niemało, że poprawnie orientuje się w nich adwokat czy też sędzia, czy radca. Ktoś, kto w ręku miał może tylko kodeks drogowy, niełatwo znajdzie się wśród paragrafów prawa cywilnego, budowlanego, skarbowego lub windykacji należności. Nie wystarczy przeczytać jednej ustawy, by wiedzieć gdzie iść i z czym. Adwokat może nie zna wszelkich przepisów na pamięć, ale wie gdzie poszukiwać oraz czego, a po latach praktyki zazwyczaj ma dość szczegółowe wyobrażenie o każdym wycinku prawa. Jest w stanie od ręki udostępnić nam rady czy również mężnie bronić w sądzie, niemalże w każdej sprawie. Czy to rozwód, lub oskarżenie o popełnienie przestępstwa czy odwołanie od bezzasadnego stworzonym przez nas zdaniem zwolnienia z pracy.

Nikt nie jest wszechmocny, lecz kluczem do sukcesu jest w głównej mierze wiedza. Im wiemy znacznie więcej, tym prawidłowiej. To nie tylko teoria, lecz życiowa praktyka. Lekarz dysponujący szeroką wiedzą z większym prawdopodobieństwem postawi trafną oraz prędką diagnozę. Sędzia, znając wszystkie dopuszczalne okoliczności sprawy jest w stanie wydać wyrok bardziej adekwatny do winy oraz dobry. Zatem kancelaria adwokacka zabrze broniąc swojego kontrahenta, sukces ma zagwarantowany nie tylko w sytuacjach, kiedy niewinność oskarżonego jest niemal niewątpliwa, jednakowoż w praktycznie każdej sprawie, przy czym warunkiem jest nie wyłącznie obszerna wiedza odnośnie prawnych przepisów, jednak również dogłębna wiedza odnośnie sprawy.

Kontrahent, jeżeli czuje się niesłusznie posądzony czy też również za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, nie powinien zatajać niczego przed swoim adwokatem. Jeśli liczymy na sukces, niebezużyteczna jest współpraca, a w następstwie tego udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania, te wypowiedziane i przemilczane, dokładne sprawozdanie z okoliczności sprawy, udostępnienie wszystkich niezbędnych dowodów ważnych w danym przypadku, czyli wszystkiego co jest dla nas wartościowe lub też może działać na naszą klarowną niekorzyść. Tylko taka obustronna, pełna współpraca może zaowocować z korzyścią dla nas.

Dodaj komentarz